KOOLITUSED JA DEGUSTATSIOONID

KOOLITUSED ja DEGUSTATSIOONID

Murimäe Veinikeldri veinimeister Janika on eestimaistest saadustest veini teinud üle viie aasta. Esimesed viinapuud istutati 2015. aasta kevadel, hetkel on terrassil 500 istikut ja kiletunnelis 100 taime. Aias kasvab 100 arooniapõõsast ja 30 õunapuud, veidi musta leedrit, kirssi, rabarberit ja astelpaju. Kõiki Murimäe veine valmistatakse käsitööna ning võimalikult naturaalselt, igal aastal toodetakse ligikaudu 3000 liitrit erinevaid veine. Hästi valitud viinamarjasordid, põhjamaine kliima, päikseline mäenõlv ning veinivalmistamise kirg muudavad Murimäe veinid erakordseks.

Ootame külastajaid Murimäe Veinikeldrisse, kus jagame lahkelt oma kogemust ja veidike koerustükke täis veinielamusi. Pakume väikestele ja suurtele gruppidele ehtsat veinielamust Lõuna-Eestis valmistatud veine nautides. Külastada saab viinamäge ja veinikeldrit, kus anname ülevaate Murimäe Veinikeldri tegemistest ja põhjamaisest viinamarjakasvatusest. Korraldame koolitusi ja veinidegustatsioone, kus maitsmisele tulevad Eestis kasvatatud viinamarjadest ning muust eestimaisest toorainest (näiteks astelpaju, aroonia, kirss, rabarber, karusmari) valmistatud käsitööveinid.

Oleme välja pakkunud mõned koolitused ja degustatsioonid, aga oleme alati valmis leidma just Sulle või sinu ürituse jaoks sobiva lahenduse. Meie juures on võimalik ka rentida veinikeldrit erinevateks üritusteks. Kaugemad külalised saavad jääda öömajale eksklusiivsesse veinikeldri külaliskorterisse. Oled meie juurde oodatud sõpradega, perega või kolleegidega, võime koos tähistada sünnipäeva, jõule, tüdrukute õhtut või lihtsalt veeta koos aega. Korraldame teile eheda veinielamuse koos hariva töötoa, piduliku õhtusöögi või lausa kanuumatkaga.

PÕNEV JA MAITSEV! Eesti veinide degustatsioon Murimäe Veinikeldris

Erakordne elamus sõpradest või kolleegidest seltskonnale, kes hindab häid käsitööveine ja meeldivat ajaviidet. Pakume ehtsat veinielamust Lõuna-Eestis valmistatud veine nautides. Külastus sisaldab ringkäiku viinamäel ning veinikeldris, kus anname ülevaate Murimäe Veinikeldri tegemistest ja põhjamaisest viinamarjakasvatusest. Maitsmisele tulevad Eestis kasvatatud viinamarjadest ning muust eestimaisest toorainest (näiteks astelpaju, aroonia, kirss, rabarber, karusmari) valmistatud käsitööveinid. Murimäe Veinikeldri veine saab ka kaasa osta.

Veinidegustatsiooni hind koos juustuvaagnaga on 18€ inimese kohta ning suupistetega (5 erinevat suupistet) 20€ inimese kohta:

 • grupi suurus 10-20 inimest
 • kestvus 2 tundi, maitseme viit erinevat veini
 • broneeringuid võtame 2 nädalat ette
 • suhtleme eesti, inglise ja vene keeles

SELTSKONDLIK JA KAASAHAARAV!  Eksklusiivne personaalse veini valmistamise töötuba

Erakordne elamus sõpradest või kolleegidest seltskonnale, kes hindab põnevaid maitseid ning uusi kogemusi. Pakume seltskondadele eksklusiivset võimalust valmistada üheskoos üks meelepärane vein (partii 30 liitrit, 35 pudelit). Osalistel on võimalik kombineerida erinevaid tooraineid ning töövõtteid, millega kujundate ise omale sobiva veini maitse. Murimäe Veinikeldri veinimeister aitab ja juhendab ning siis jätame veini kolmeks kuni kuueks kuuks valmima. Kujundame igale pudelile sobiva personaalse etiketi ning pudeldame valmis veini, mille teini hiljem toimetame. Külastus sisaldab ka ringkäiku viinamäel ning veinikeldris, kus anname ülevaate Murimäe Veinikeldri tegemistest ja põhjamaisest viinamarjakasvatusest.

Personaalse veinipartii valmistamise hind on 600€, lisandub 20€ iga osaleja kohta

 • grupi suurus 10-20 inimest
 • valmistoodang 30 liitrit, 35 pudelit
 • kestvus 2 tundi
 • lisaks saab tellida suupisteid (6€ inimene)
 • broneeringuid võtame 2 nädalat ette
 • suhtleme eesti, inglise, vene keeles

HARIV JA PÕNEV! Seltskondlik käsitööveinide valmistamise algkursus Murimäe veinikeldris

Erakordne elamus sõpradest või kolleegidest seltskonnale, kes hindab isetegemise rõõmu ja uusi teadmisi. Pakume seltskondadele võimalust õppida koduveinide valmistamist. Kursusel õpime koduveini tegemist erinevatest toorainetest ja kasutama vajalikke mõõteriistu ning lisaaineid (pärmid, peatajad, selitajad). Anname ka näpunäiteid pudeldamiseks ja soovitusi koduveini seadustamisel (Murimäe Veinikelder on tunnustatud veinitootja). Lisaks maitseme erinevaid eestimaisest toorainest (näiteks astelpaju, aroonia, kirss, rabarber, karusmari) valmistatud käsitööveine. Külastus sisaldab ka ringkäiku viinamäel ning veinikeldris, kus tutvustame Murimäe Veinikeldri tegemisi ja põhjamaist viinamarjakasvatust.

Koduveini valmistamise kursuse hind on 25€ inimese kohta

 • grupi suurus 5-20 inimest
 • kestvus 2 tundi
 • lisaks saab tellida suupisteid (5€ inimene)
 • broneeringuid võtame 2 nädalat ette
 • suhtleme eesti, inglise ja vene keeles

PRAKTILINE JA HARIV!  Töötoad Murimäe istandikus

Kevadine viinapuu istandik. Kursusel räägime viinapuu istandiku rajamise A ja B-st, istutamisest, sobilikest sortidest ja kevadisest lõikusest. Kursuse esimene osa on teoreetiline koos eestimaise veini degusteerimisega ja teine osa praktiline, istanduses õpitut praktiseerides. Kohapeal saab osta viinapuu istikuid. Kursuse hind grupile kuni 10 inimest 200€ (iga järgnev osaleja 20€ ). Kestvus on 2 tundi, toimumisaeg ettetellimisel mais ja juunis.

Eestimaa heitlik suvi viinamäel. Suvine kursus on jätkuks kevadisele ja seekord peatume suvistel tegemistel (ennakvõrsete ja lehtede eemaldamine, taimekaitse, ettevalmistustööd saagiks). Kursuse käigus räägime ka saagikoristuse põhimõtetest ja degusteerime  3 erinevast toorainest valmistatud veini. Kohapeal saab osta viinapuu istikuid. Kursuse hind grupile kuni 10 inimest 200€ (iga järgnev osaleja 20€). Kestvus on 2 tundi, toimumisaeg ettetellimisel juulis ja augustis.

Murimäe Veinikelder on taotlenud LEADER-meetmest toetust veini tootmiseks vajalike seademete ostmiseks ning veinikeldri rajamiseks.