TERE TULEMAST MURIMÄELE

Murimäe veinielamus

Pererahvas ja koerustükke täis Murid jagavad külalistele lahkelt oma kogemusi veini valmistamisest ja ehedaid veinielamusi maapealses paradiisis. 

Külastada saab viinamäge ja veinikeldrit, kus anname ülevaate Murimäe Veinikeldri tegemistest ning põhjamaisest viinamarjakasvatusest ja veinivalmistamisest. Pakume toitlustust ning korraldame koolitusi ja veinidegustatsioone, kus maitsmisele tulevad Eestis kasvatatud viinamarjadest ning muust eestimaisest toorainest valmistatud käsitööveinid. 

Pakume oma külalistele hubast ning eksklusiivset  majutust kõikide mugavuste ja saunaga külaliskorteris, kus ärgates saad nautida kaunist vaadet Lõuna-Eesti kuppelmaastikule! Murimäe Veinikeldri külaliskorter sobib hästi peredele ja väiksematele seltskondadele kuni 5-le inimesele ning neile, kes hindavad privaatsust ja looduse lähedust.

Murimäe viinamäest ja veiniteost

Murimäe Veinikeldri veinimeister Janika on eestimaistest saadustest veini teinud üle viie aasta. Esimesed viinapuud istutati 2015. aasta kevadel, hetkel on terrassil 800 istikut ja kiletunnelis 600 taime. Aias kasvab 100 arooniapõõsast ja 30 õunapuud, veidi musta leedrit, kirssi, rabarberit ja astelpaju. Kõiki Murimäe veine valmistatakse käsitööna ning võimalikult naturaalselt, igal aastal toodetakse ligikaudu 5000-6000 liitrit erinevaid veine, sellest 10-15% viinamarjadest. Hästi valitud viinamarjasordid, põhjamaine kliima, päikseline mäenõlv ning veinivalmistamise kirg muudavad Murimäe veinid erakordseks.

Millal Murimäe Veinikeldrit külastada?

Oleme külastajatele avatud aastaringselt, kuid oma tulekut palume ette broneerida. Külastame viinamäge, kus anname ülevaate Murimäe Veinikeldri tegemistest ja põhjamaisest viinamarjakasvatusest. Minimaalne grupi suurus on 6 inimest. Väiksemad grupid ja üksikkülastajad saavad liituda teiste gruppidega (süsteem pakub sulle ise võimalikke aegu). 

Küsimuste korral võta ühendust perenaisega +372 5065864
Pileti hind koos veinidegustatsiooniga on 25€/in.

Aja külastuseks ja pileti saad soetad SIIT

Toetame eesti ökoturismi

Murimäe Veinikelder järgib ökoturismi põhimõtteid ning keskkonnasäästlikku majandamist.

Murimäe Veinikeldri veine saab kaasa osta, lisaks kohalikke ettevõtjate, limonaade, juuste (Andre Farm, Alutaguse juust, Viinmärdi Talu, Andri-Peedo talu, Ingel Drinks, Tori Siidritalu) jne.

Kõikidele külalistele jagame infot piirkonnas olevate vaatamisväärsuste ja aktiivse puhkuse kohta, samuti anname toitlustuse ja majutuse infot.

Kust veel saab Murimäe veine osta?

Murimäe Veinikeldri veine on võimalik maitsta ja soetada ka meie koostööpartneritelt:

Tallinnas:
– Restoranis Noa
– Rataskaevu 16 restoran
– Restoran Farm
– Swissotel restoran
– Vinoso veinipood-vinoteek
– SIP Tallinn veini- ja õllepood
– Arsenali keskuse Jardini lillepood
– Tallinn Kaubamaja Toidumaailm

Tartumaal:
– Plantarium by Jardin
– Tartu Kaubamaja Toidumaailm
– Antoniuse hotelli restoran
– Juulamõisa kohvikus

Hiiumaal:
– Kork Champagne bar
– Rannapaargu restoran

Valgamaal:
– Kolme Sõsara Hõrgutised restoranis
– Nõuni kaupluses
– Antsla COOP
– GMP Pühajärve restoran

Põlvamaal:
– Tillu kohvikus