KOOLITUSED JA DEGUSTATSIOONID

Koolitused ja degustatsioonid

Murimäe Veinikeldri veinimeister Janika on eestimaistest saadustest veini teinud üle viie aasta. Esimesed viinapuud istutati 2015. aasta kevadel, hetkel on terrassil 800 istikut ja kiletunnelis 200 taime. Aias kasvab 100 arooniapõõsast ja 30 õunapuud, veidi musta leedrit, kirssi, rabarberit ja astelpaju. Kõiki Murimäe veine valmistatakse käsitööna ning võimalikult naturaalselt, igal aastal toodetakse ligikaudu 5000-6000 liitrit erinevaid veine, sellest 10-15% viinamarjadest. Hästi valitud viinamarjasordid, põhjamaine kliima, päikseline mäenõlv ning veinivalmistamise kirg muudavad Murimäe veinid erakordseks.

Ootame külastajaid Murimäe Veinikeldrisse, kus jagame lahkelt oma kogemust ja veidike koerustükke täis veinielamusi. Pakume väikestele ja suurtele gruppidele ehtsat veinielamust Lõuna-Eestis valmistatud veine nautides. Külastada saab viinamäge ja veinikeldrit, kus anname ülevaate Murimäe Veinikeldri tegemistest ja põhjamaisest viinamarjakasvatusest. Korraldame koolitusi ja veinidegustatsioone, kus maitsmisele tulevad Eestis kasvatatud viinamarjadest ning muust eestimaisest toorainest (näiteks astelpaju, aroonia, kirss, rabarber, karusmari) valmistatud käsitööveinid.

Oleme välja pakkunud mõned koolitused ja degustatsioonid, aga oleme alati valmis leidma just Sulle või sinu ürituse jaoks sobiva lahenduse. Meie juures on võimalik ka rentida veinikeldrit erinevateks üritusteks. Kaugemad külalised saavad jääda öömajale eksklusiivsesse veinikeldri külaliskorterisse. Oled meie juurde oodatud sõpradega, perega või kolleegidega, võime koos tähistada sünnipäeva, jõule, tüdrukute õhtut või lihtsalt veeta koos aega. Korraldame teile eheda veinielamuse koos hariva töötoa, piduliku õhtusöögi või lausa kanuumatkaga.

PÕNEV JA MAITSEV!

Murimäe käsitööveinide degustatsioon ja sobitamine kohaliku toiduga 

Erakordne elamus sõpradest või kolleegidest seltskonnale, kes hindab häid käsitööveine ja meeldivat ajaviidet. Pakume ehtsat veinielamust Lõuna-Eestis valmistatud veine nautides. Külastus sisaldab ringkäiku viinamäel ning veinikeldris. Kursuse käigus tutvutakse Murimäe viinamarjakasvatusega ja degusteeritakse 5 erinevat käsitööveini ning tutvutakse veini ja söögi sobitamise põhimõtetega. Murimäe Veinikeldri veine saab ka kaasa osta.

Veinidegustatsiooni hind koos juustuvaagnaga ja suupistetega on 25€ inimese kohta:

 • grupi suurus 6-20 inimest, väiksemad grupid eelneval kokkuleppel
 • kestvus 1,5 – 2 tundi
 • broneeringut saab muuta ja tühistada 2 nädalat enne üritust
 • suhtleme eesti, inglise ja vene keeles

SELTSKONDLIK JA KAASAHAARAV!

Eksklusiivne personaalse veini valmistamise õpituba

Erakordne elamus sõpradest või kolleegidest seltskonnale, kes hindab põnevaid maitseid ning uusi kogemusi. Pakume seltskondadele eksklusiivset võimalust valmistada üheskoos üks meelepärane vein (partii 30 liitrit). Osalistel on võimalik kombineerida erinevaid tooraineid ning töövõtteid, millega kujundate ise omale sobiva veini maitse. Murimäe Veinikeldri veinimeister aitab ja juhendab ning siis jätame veini kolmeks kuni kuueks kuuks valmima. Kujundame igale pudelile sobiva personaalse etiketi ning pudeldame valmis veini, mille teini hiljem toimetame. Külastus sisaldab ka ringkäiku  veinikeldris, kus anname ülevaate Murimäe Veinikeldri tegemistest ja põhjamaisest viinamarjakasvatusest.

Personaalse veinipartii valmistamise hind on 900€.

 • grupi suurus 2-20 inimest
 • valmistoodang 30 liitrit
 • kestvus 1,5-2 tundi
 • lisaks saab tellida veinidegustatsiooni koos suupistega (25€ inimene)
 • broneeringut saab muuta ja tühistada 2 nädalat enne üritust
 • suhtleme eesti, inglise, vene keeles

HARIV JA PÕNEV!

Käsitööveinide valmistamise algkursus Murimäe veinikeldris

Erakordne elamus sõpradest või kolleegidest seltskonnale, kes hindab isetegemise rõõmu ja uusi teadmisi. Pakume seltskondadele võimalust õppida koduveinide valmistamist. Kursusel õpime koduveini tegemist erinevatest toorainetest ja kasutama vajalikke mõõteriistu ning lisaaineid (pärmid, peatajad, selitajad). Anname ka näpunäiteid pudeldamiseks ja soovitusi koduveini seadustamisel (Murimäe Veinikelder on tunnustatud veinitootja). Lisaks maitseme erinevaid eestimaisest toorainest (näiteks astelpaju, aroonia, kirss, rabarber, karusmari) valmistatud käsitööveine. Külastus sisaldab ka ringkäiku viinamäel ning veinikeldris, kus tutvustame Murimäe Veinikeldri tegemisi ja põhjamaist viinamarjakasvatust.

Koduveini valmistamise kursuse hind on 30€ inimese kohta

 • grupi suurus 6-20 inimest
 • kestvus 2 tundi
 • lisaks saab tellida suupisteid (5€ inimene)
 • broneeringut saab muuta ja tühistada 2 nädalat enne üritust
 • suhtleme eesti, inglise ja vene keeles

PRAKTILINE JA HARIV!

Eestimaine viinamarjakasvatus ja töötoad istandikus

 • grupi suurus 6-20 inimest
 • kursuse hind on 20€ inimese kohta
 • kestvus 2 tundi
 • broneeringut saab muuta ja tühistada 2 nädalat enne üritust
 • suhtleme eesti, inglise ja vene keeles

Kursuse raames antakse ülevaade eestimaisest viinamarjakasvatusest, kasvatavatest sortidest, hooldustöödest istandikus läbi aasta ning taimekaitsest.

Kursusel räägime viinapuu istandiku rajamise A ja B-st, istutamisest, sobilikest sortidest ja kevadisest lõikusest. Kursuse esimene osa on teoreetiline koos eestimaise veini degusteerimisega ja teine osa praktiline, istanduses õpitut praktiseerides. Kohapeal saab osta viinapuu istikuid.  Kestvus on 2 tundi, toimumisaeg ettetellimisel mai- september.

Õpetlik ja seikluslik!

Seikluslik Veinimäng
 
Seikluslik veinimäng ehk orienteerumine on mõeldud hingelt nooruslikele ja füüsiliselt aktiivsetele veinisõpradele.
 
Lõbus ja lustlik tegevus sõpruskonnale või töökollektiivile, kus saad panna proovile oma teadmised Murimäe Veinikeldrist , meie veinidest ning arendada meeskonnatööd .
 
 • grupi suurus 10-20 inimest
 • veinimängu hind on 35€ inimest kohta
 • kestvus ca 1,5 tundi
 • broneeringut saab muuta ja tühistada 2 nädalat enne üritust
 • suhtleme eesti, inglise ja vene keeles
Orienteerumine toimub iga ilmaga, kasuks tuleb sportlik riietus ja jalanõud.
Seikluslik veinimäng toimub igal reedel ja laupäeval ( teistel aegadel kokkuleppel)
 

Murimäe Veinikelder on taotlenud LEADER-meetmest toetust veini tootmiseks vajalike seademete ostmiseks ning veinikeldri rajamiseks.