Murimäe esimene veinitegu

Murimäe pererahvas alustas sel sügisel esmakordselt oma veini valmistamist. Nüüdseks on esimene partii pudelis!

Seniks kuni Murimäe viinapuud vilja hakkavad kandma, tuleb katsetada teiste eestimaiste viinamarjade maitseid. Murimäe esimeste veinide marjad on näitkeks pärit Rõhu katseaiast. Esimeses partiis on Hansanski, pisut Zilga ja Rondo viinamarjadest tehtud veinid.

Muideks, kõigile, kes on mõtisklenud, kumb oli enne – Muri või Murimäe. Murit me teame kõik juba ammu – Jardini lemmik kuldne retriiver ning nüüd ka Janika ja Ilmari veinikeldri nime ristiema. Algselt Rehemäe nimeline kinnistu vajas poolitamist ning selle tulemusena sai teine pool nimeks ilmselgelt Murimäe. Murimäe poolele on rajatud ka istandus. Nii Rehemäe kui ka Murimäe asuvad endistel Truuta mõisa aladel.

Murimäe perenaine Janika koos Muriga

Traditsiooniliselt on sõtkutud viinamarju jalgadega ning väidetavalt peavad esimest veini sõtkuma ka verinoored ja süütud jalakesed – ikka hea veini ja õnne nimel. Ka Murimäe esimese veini valmistamiseks oli kohale kutsutud palju väikseid jalakesi, kes demonstratiivselt andsid oma panuse. Edasi jätkus mahla pressimine muidugi mehhaaniliselt. Pudelisse villiti veinid naistepäeval – 8. märtsil.

Hasanski (tuntud ka kui Baltica) ja Zilga (10%) vein on kääritatud ilma kestadeta, sellest ka veini heledam värvus – hele punane või tume roosa. Maitses on rohkelt marjasust – tunda on maasikat, vaarikat, mustikat ning veidi ka rosinamaitset. Tegemist on kerge veiniga, mis sobib näiteks mereandide juurde.

Rondo (100%) vein on kääritatud koos kestadega ja hoitud tammes 5 kuud.  Maitses võib tunda mustikat, rosinat, küpseid ploome. Esimesel katsel sai hüdromeetri näitu veidi valesti loetud ja lisatud pisut palju suhkrut, mille tulemusena on tegemist ka päris kange ja magusamaitselise dessertveiniga ( alk. 16%). Üllatuslikult leidsid Janika ja Ilmar sarnaseid maitseid ja aroome ka Valpolicella oru Amarone ja Recioto veinidest (sellest reisist Põhja-Itaaliasse tuleb juttu meie järgmises loos).

image3-320x240 murimae-vein1-320x240

Esimesed maitsmised on tehtud ja nüüd jääb ainult oodata, et näha, kuidas vein vananemisega muutub.

0 thoughts on “Murimäe esimene veinitegu

 • Одним из лучших акцентов в ландшафтном оформлении может стать искусственный водоем. Подобное сооружение будет радовать хозяев участка и послужит отличным местом для отдыха.

  изготовление водоема и пруда

  Первое, о чем стоит задуматься, – это выбор месторасположения. Ведь пруд – это живой организм, определенная биологическая система, в которой все взаимосвязано, а потому, выбирая его месторасположение, следует учесть:
  солнечной стороны следует избегать: постоянно нагревая поверхность пруда, солнце не только высушивает его, но и способствует развитию водных бактерий, образованию тины – вода начинает цвести
  Освещение. Возможность электрифицировать эту зону участка нужно продумывать на этапе планирования. Это актуально, если в пруд нужно устанавливать аэратор, фильтр или насос для фонтана. Если речь идет только о подсветке, можно обойтись и фонарями на солнечных батареях.
  Перед тем как соорудить пруд своими руками, следует определиться с назначением:
  • Декоративный. Преимущественно небольших размеров, создается для украшения какой-то зоны сада или как часть ландшафтной композиции (с подсветкой, фонтаном, мостиком).
  • Для разведения рыб. Должен быть достаточно большим, чтобы рыбы чувствовали себя комфортно. Дополнительно нужно позаботиться об оборудовании для фильтрации и аэрации воды.
  • Для плавания. Это не обязательно должен быть большой бассейн, небольшого пруда тоже достаточно, чтобы освежиться в жаркий день.
  Кстати, если в пруду будет обитать рыба, зонирование обязательно:
  • Прибрежная зона. Глубина 10-30 см, здесь высаживают большинство мелководных растений.
  • Средняя зона. Глубина 30-90 см, обитель для растений и мелких рыбешек.
  • Глубоководная зона. Место обитания крупных рыб. Чем больше «жильцов»– тем объемнее должна быть эта зона пруда. Чтобы зимой водоем не замерзал, его дно должно располагаться ниже уровня промерзания грунта.

  дизайн и создание пруда
  Чтобы изготовить пруд на участке – лучше обратиться к профессионалам. Рекомендуем одну из ведущих профильных компаний в России – СУПЕРПРУД.

  Подробную информацию можно узнать на сайте компании:
  водоем на участке цена
  ландшафтный дизайн проектирование
  Также, наверняка Вам будет интересно:
  декоративные фонтаны для дачи купить
  как сделать пруд и альпийскую горку
  гидроизоляция для пруда цена
  Рекомендуем!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga