Veinikeldri saamislugu

Peaaegu, mitte päris, aga juba piisavalt, et teile näidata – Murimäe uus veinikelder on peaaegu valmis!

Enne kui saame näidata pilte ja rääkida uuest veinikeldrist ja selle saamisloost, peame minema ajas veidi tagasi. Murimäe lugu sai alguse, kui me otsisime 2012. aasta sügisel Murile ujumiskohta. Juhuslikult mööda Otepää käänulisi teid sõites jäi üks looduskaunis koht silma, peatusime veidikeseks ja uurisime kanti lähemalt. Esialgu ei olnud see krunt isegi müügis, aga kosmosel olid omad plaanid..

Aasta hiljem juba alustasime maastikukujunduse ja maaparandustega. Esimene aasta kuluski võsa eemaldamiseks, nõukaaegse lehmalauda lammutamiseks ja vaadete avamiseks. Siis tulid teed, mis mitmel korral tugevate vihmade ajal järve uhuti. Peale lugematute meetrite kuivendustorude maasse kaevamist, saime teed ja nõlvad pidama. 2014. aastal algas elumaja ja sauna ehitus, plaanisime suvemaja kahele pensionärile ja Murile. Siis aga selgus, et üks nõlv on liiga järsk, et seda isegi trimmerdada, nii sündiski mõte teha terrassid.

Siis hakkas ka mõte veiniistandusest ja –keldrist idanema ning edasiseks kasvuks leidsime inspiratsiooni mitmetelt reisidelt ja inimestelt, keda kohtasime. Esimene veinireis oli 2015 sügisel kohe suure lombi taha, Californiasse. 2016-2018 käisime kahel korral Itaalias, Portgalis Madeiral, Prantsusmaal Bordeauxis, mitmel korral Lätis, Sabiles. 2015. aastal alustasime ka esimeste katsetustega Rõhul koostöös EMÜ-ga. Vahepeal ehitasime ka väikese veinikeldri, aga unistus suuremast veinikeldrist ja -majast jäi ikka alles. 2018, 24.02 saime ametlikuks veinitootjaks, koos aktsiisilaoga Tartus. Meie „hobi“ muutus järjest tõsisemaks ja üsna ruttu hakkas ka ruumipuudus järjest rohkem pitsitama.

Mõeldud-tehtud, veinimaja ehitamisega alustasime 2018 kevadel. Nüüdseks olemegi juba uude veinikeldrisse ümber kolinud aktsiisilao ja veinitootmise, lisaks saab uues veinimajas olema veinipood, saal külaliste vastu võtmiseks ja veinide degusteerimiseks. Lisaks on veel valmimisel väike eksklusiivne veinimaja külaliskorter.

Ootame kõiki külla!